Coinbase Pro ogłasza wsparcie dla tokena DeFi’s Wrapped Bitcoin (WBTC)

Coinbase uruchamia obsługę Wrapped Bitcoin (WBTC).

Jest to następstwem niedawnego wprowadzenia innych tokenów DeFi, takich jak Uniswap (UNI)

Wydaje się, że działania i nadzieje na zdecentralizowanym rynku finansowym ( DeFi ) są powolne. Niezależnie od tego, giełdy kryptowalut nadal dodają tokeny DeFi dla klientów, aby wspierać rynek. Dzisiaj Coinbase Pro, profesjonalna platforma handlowa Coinbase, uruchomiła obsługę tokena DeFi Wrapped Bitcoin o nazwie WBTC .

Handel WBTC wkrótce rozpocznie się na Coinbase Pro

Po ogłoszeniu , Coinbase Pro zadebiutowało wsparciem dla tokena WBTC od 15 października. W związku z tym handlowcy na platformie mogą zacząć wpłacać swoje tokeny Wrapped Bitcoins, chociaż handel ma rozpocząć się w późniejszym terminie. Wraz z otwarciem transferu przychodzącego tokena, handel zaplanowany na wtorek, to znaczy po osiągnięciu warunków płynności.

Przy wystarczającej podaży tokenów Bitcoin, Coinbase Pro wprowadzi pary walutowe i kryptograficzne tokena – WBTC-USD i WBTC-BTC – do swoich ksiąg zamówień. Podobno zostanie to wydane w około czterech fazach, które obejmują tylko transfer, tylko post, tylko limit i pełny handel. Handlowcy kryptowalut z obsługiwanych regionów Coinbase Pro mogą uczestniczyć w handlu, z wyjątkiem klientów w Nowym Jorku.

Tokeny Coinbase DeFi

Uruchomienie Wrapped Bitcoin na Coinbase Pro następuje wraz ze wzrostem popytu na token. Protokół ten jest obecnie trzecim co do wielkości protokołem w DeFi Pulse, z zablokowanymi aktywami o wartości prawie 1,2 miliarda dolarów. WBTC to w zasadzie wersja Bitcoina dla Ethereum. Jest to token ERC-20 z grubsza powiązany z Bitcoinem w stosunku 1: 1. Biorąc pod uwagę różnicę w łańcuchach bloków, token został stworzony, aby umożliwić użytkownikom Bitcoin równą interakcję z Ethereum i DeFi, aby być precyzyjnym.

Tymczasem token Wrapped Bitcoin nie jest pierwszym zdecentralizowanym tokenem finansowym obsługiwanym przez giełdę. Niedawno Coinbase wprowadziło obsługę tokenów, takich jak Maker (MKR), Yearn.Finance (YFI), Compound (COMP), Uniswap (UNI), Balancer (BAL) i wiele innych.