Bakkt Reports rejestruje jednodniowy wolumen dla swojego rynku kontraktów terminowych na Bitcoin’y

Bakkt Intercontinental Exchange’s (ICE) cryptocurrency venture odnotował nowy rekord w jednodniowych obrotach na swoim fizycznie rozliczanym miesięcznym kontrakcie bitcoin futures.

Według danych Bakkt, w lipcu 2017 r. firma handlowała łącznie 11.509 BTC o wartości prawie 124 mln dolarów, w tym samym dniu cena Bitcoin wzrosła do poziomu 11.000 dolarów, zanim spadła.

Nasze kontrakty Bakkt Bitcoin Era Futures osiągnęły nowy rekord – 11 509 kontraktów notowanych obecnie (każdy z nich = 1 bitcoin) – wzrost o 85% w stosunku do naszego ostatniego rekordowego dnia.

– Bakkt (@Bakkt) 27 lipca 2020 r.

Flagowa krypto waluta handlowała od początku czerwca pomiędzy 9 000 a 10 000 dolarów, nie włamując się na pięciocyfrowe terytorium wiele razy przed weekendowym wiecem, który wydawał się być częściowo podsycony wzrostem eterowego żetonu Ethereum. Eterowi udało się osiągnąć nowy, 13-miesięczny haj dzięki rosnącemu popytowi związanemu z DeFi-em.

W rekordowym dniu Bakkt odnotował wzrost o 85% w stosunku do poprzedniego, który nastąpił w grudniu 2019 roku. Warto zauważyć, że Bakkt był początkowo źle nastawiony do powolnego startu po uruchomieniu we wrześniu, a w początkowym tygodniu handlu kontraktami terminowymi na bitcoin’y zawarto mniej niż 6 mln dolarów.

Intencją Intercontinental Exchange jest również uruchomienie w tym roku kryptograficznej „aplikacji konsumenckiej“, która pozwoli użytkownikom na korzystanie z kryptografii do zakupu towarów i usług. Aplikacja ma zostać uruchomiona z udziałem Starbucks jako pierwszego partnera, a wkrótce potem dołączą do niej inne firmy.

Kiedy ogłoszono uruchomienie aplikacji konsumenckiej, dyrektor Bakkt ds. produktów ujawnił, że jest przekonany, iż dzięki poprawie integracji i wydajności portfeli kryptograficznych oraz usprawnieniu przetwarzania transakcji i akceptacji płatności, istnieją „znaczące możliwości dla handlowców i konsumentów w zakresie bezproblemowej interakcji z wykorzystaniem zasobów cyfrowych w sposób, który nie był wcześniej brany pod uwagę“.